Par projektu

Iniciatīva “Vardarbības arhīvs” radusies 2020. gada izskaņā un seko pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” pētījumiem par vardarbību ģimenē Latvijā un labdarības maratonam “Dod pieci! 2020”, ko organizēja Latvijas Radio 5 sadarbībā ar pārējiem sabiedriskajiem medijiem un labdarības organizāciju ziedot.lv.

“Vardarbības arhīva” mērķis ir dokumentēt vardarbības vēsturi Latvijā un ļaut cietušajiem droši nodot savus stāstus šim mērķim. Tāpēc ir izveidota speciāla digitālā platforma, kur uzrakstīt par savu pieredzi un nodot to saglabāšanai kopējā arhīvā.

“Vardarbības arhīvu” veido Autobiogrāfiju krājums, kas top LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuvē un kurā jau šobrīd glabājas dažāda veida autobiogrāfiskie materiāli – dienasgrāmatas, atmiņas, dzīvesstāsti, vēstules.

“Vardarbības arhīvs” tiek veidots kā publiski nepieejama kolekcija. Tā izmantošana paredzēta vienīgi pētnieciskiem vai par vardarbību reflektējošas mākslinieciskās jaunrades mērķiem. Katru pieteikumu par arhīvā iesniegto stāstu izmantošanu individuāli izvērtēs Autobiogrāfiju krājuma veidotāji.

Papildu informācija:
autobiografijas.lv
lulfmi.lv
garamantas.lv
re:baltica.lv
dod.pieci.lv